DiagramFormat

DiagramFormat enumeration

Çeşitli diyagram alt biçimlerini tanımlar.

public enum DiagramFormat

değerler

İsim Değer Tanım
Unknown 0 Biçim tanınmadı.
Vdx 1 .VDX Visio biçimini temsil eder. Microsoft Visio’da oluşturulan ancak XML biçiminde kaydedilen herhangi bir çizim veya çizelgenin .VDX uzantısı vardır. Microsoft tarafından geliştirilen Visio yazılımında bir Visio çizim XML dosyası oluşturulur. hakkında daha fazla bilgi edinin bu dosya formatıBurada .
Vsd 2 .VSD Visio formatını temsil eder. VSD dosyaları, çeşitli grafik nesneleri ve bunlar arasındaki bağlantıyı temsil etmek için Microsoft Visio uygulamasıyla oluşturulan çizimlerdir. Bu tür çizimler, görsel nesneler, akış şemaları, UML diyagramı, bilgi akışı gibi görsel nesneleri içerebilir. , kuruluş şemaları, yazılım diyagramları, ağ düzeni, veritabanı modelleri, nesne eşleme ve diğer benzer bilgiler. Bu dosya biçimi hakkında daha fazla bilgi edininBurada .
Vsdx 3 .VSDX Visio biçimini temsil eder. .VSDX uzantılı dosyalar, Microsoft Office 2013’ten itibaren kullanıma sunulan Microsoft Visio dosya biçimini temsil eder. Microsoft Visio’nun önceki sürümleri tarafından desteklenen ikili dosya biçimi .VSD’nin yerini almak üzere geliştirilmiştir. Bu dosya biçimi hakkında daha fazla bilgi edininBurada .
Vss 4 .VSS Visio biçimini temsil eder. VSS, Microsoft Visio 2007 ve öncesi ile oluşturulan şablon dosyalarıdır. Nispeten yeni bir dosya biçimi, Microsoft Visio 2013 ile kullanıma sunulan .VSSX’tir. Şablon dosyaları, bir . VSD Visio çizimi. Bu dosya biçimi hakkında daha fazla bilgi edininBurada .
Vsx 5 .VSX Visio biçimini temsil eder. .VSX uzantılı dosyalar, Microsoft Visio’da diyagram oluşturmak için kullanılan çizimlerden ve şekillerden oluşan şablonlara atıfta bulunur. VSX dosyaları XML dosya biçiminde kaydedilir ve Visio 2013’e kadar desteklenir. Bu dosya biçimi hakkında daha fazla bilgi edininBurada .

Ayrıca bakınız