AudioFileType

AudioFileType class

Ses belgelerini tanımlar Aşağıdaki türleri içerir: Mp3 , Aac , Aiff , Flac , M4a , Wma , Ac3 , Ogg , Wav , Ses biçimleri hakkında daha fazla bilgi edininBurada .

public sealed class AudioFileType : FileType

yapıcılar

İsim Tanım
AudioFileType() Serileştirme oluşturucu

Özellikleri

İsim Tanım
Description { get; } Dosya türü açıklaması
Extension { get; } Dosya uzantısı
Family { get; } family dosyası
FileFormat { get; } Dosya biçimi

yöntemler

İsim Tanım
CompareTo(object) Geçerli nesneyi diğeriyle karşılaştırır.
override Equals(Enumeration) İki nesne örneğinin eşit olup olmadığını belirler.
override Equals(object) İki nesne örneğinin eşit olup olmadığını belirler.
override GetHashCode() Varsayılan hash işlevi olarak işlev görür.
override ToString() Dizi gösterimi

Alanlar

İsim Tanım
static readonly Aac AAC (Gelişmiş Ses Kodlaması), kayıplı ses sıkıştırmasına dayalı ses dosyalarını temsil eden dijital ses kodlama standardını ifade eder. Bu dosya biçimi hakkında daha fazla bilgi edininBurada .
static readonly Ac3 .ac3 uzantılı bir dosya, Dolby Laboratories tarafından sunulan bir Audio Codec 3 dosyasıdır. Altı adede kadar ses çıkışı kanalı içerebilen bir ses formatıdır. Bu dosya formatı hakkında daha fazla bilgi edininBurada .
static readonly Aiff AIFF (Ses Değişim Dosyası Biçimi), Apple tarafından 1998’de geliştirilen sıkıştırılmamış bir ses dosyası biçimidir, ancak EA IFF 85’i temel alır Bu dosya biçimi hakkında daha fazla bilgi edininBurada .
static readonly Flac FLAC(Free Lossless Audio Codec), Xiph.Org Foundation tarafından geliştirilen kayıpsız bir sıkıştırma ses kodlama formatıdır Bu dosya formatı hakkında daha fazla bilgi edininBurada .
static readonly M4a M4A dosya biçimi, kayıplı sıkıştırma olarak bilinen AAC (Gelişmiş Ses Kodlaması) kullanılarak oluşturulan bir ses dosyasıdır. Bu dosya biçimi hakkında daha fazla bilgi edininBurada .
static readonly Mp3 .mp3 uzantılı dosyalar, resmi olarak MPEG-1 Ses Katmanı III veya MPEG-2 Ses Katmanı III’ü temel alan ses dosyaları için dijital olarak kodlanmış dosya biçimleridir. Bu dosya biçimi hakkında daha fazla bilgi edininBurada .
static readonly Ogg OGG, .ogg uzantısıyla kaydedilen bir Ogg Vorbis Sıkıştırılmış Ses Dosyasıdır. OGG dosyaları, ses verilerini depolamak için kullanılır ve sanatçı ve parça bilgileri ile meta verileri de içerebilir. Bu dosya formatı hakkında daha fazla bilgi edininBurada .
static readonly Wav WAVE (Dalga Biçimi Ses Dosyası Biçimi) olarak bilinen WAV, dijital ses dosyalarını depolamak için Microsoft’un Kaynak Değişim Dosyası Biçimi (RIFF) özelliğinin bir alt kümesidir. Bu dosya biçimi hakkında daha fazla bilgi edininBurada .
static readonly Wma .wma uzantılı bir dosya, Gelişmiş Sistem Biçimi (ASF) biçiminde kaydedilen bir ses dosyasını temsil eder. Bu dosya biçimi hakkında daha fazla bilgi edininBurada .

Ayrıca bakınız