CompressionFileType

CompressionFileType class

Sıkıştırma biçimlerini tanımlar. Aşağıdaki dosya türlerini içerir: Zip . Rar . SevenZ . Tar . Gz . Gzip . Bz2 . Sıkıştırma biçimleri hakkında daha fazla bilgi edininBurada .

public sealed class CompressionFileType : FileType

yapıcılar

İsim Tanım
CompressionFileType() Serileştirme oluşturucu

Özellikleri

İsim Tanım
Description { get; } Dosya türü açıklaması
Extension { get; } Dosya uzantısı
Family { get; } family dosyası
FileFormat { get; } Dosya biçimi

yöntemler

İsim Tanım
CompareTo(object) Geçerli nesneyi diğeriyle karşılaştırır.
override Equals(Enumeration) İki nesne örneğinin eşit olup olmadığını belirler.
override Equals(object) İki nesne örneğinin eşit olup olmadığını belirler.
override GetHashCode() Varsayılan hash işlevi olarak işlev görür.
override ToString() Dizi gösterimi

Alanlar

İsim Tanım
static readonly Bz2 BZ2, çoğunlukla UNIX veya Linux sisteminde BZIP2 açık kaynak sıkıştırma yöntemi kullanılarak oluşturulan sıkıştırılmış dosyalardır. Tek bir dosyanın sıkıştırılması için kullanılır ve birden fazla dosyanın arşivlenmesi amaçlanmamıştır. Bu dosya biçimi hakkında daha fazla bilgi edininBurada .
static readonly Cab .cab uzantılı bir dosya, sistem dosyaları kategorisine ait bir windows kabin dosyasına aittir. LZX, Quantum ve ZIP gibi sıkıştırılmış veri algoritmalarını destekleyen Microsoft Windows sürümlerinde arşiv dosyası biçiminde kaydedilen bir dosyadır. Bu dosya biçimi hakkında daha fazla bilgi edininBurada .
static readonly Cpio Cpio, genel bir dosya arşivleme yardımcı programı ve bununla ilişkili dosya biçimidir. Öncelikle Unix benzeri bilgisayar işletim sistemlerine kurulur.
static readonly Gz Bir GZ dosyası, standart gzip (GNU zip) sıkıştırma algoritması kullanılarak oluşturulan sıkıştırılmış bir arşivdir. Birden çok sıkıştırılmış dosya, dizin ve dosya koçanı içerebilir. Bu dosya biçimi hakkında daha fazla bilgi edininBurada .
static readonly Gzip Bir Gzip dosyası, standart gzip (GNU zip) sıkıştırma algoritması kullanılarak oluşturulan sıkıştırılmış bir arşivdir. Birden çok sıkıştırılmış dosya, dizin ve dosya koçanı içerebilir. Bu dosya biçimi hakkında daha fazla bilgi edininBurada .
static readonly Lz .lz uzantılı bir dosya, sıkıştırma için ücretsiz bir komut satırı aracı olan Lzip ile oluşturulan sıkıştırılmış bir arşiv dosyasıdır. Destek dosyalarını sıkıştırmak için birleştirmeyi destekler. LZ dosyalarının uygulama/lzip ortam türü vardır ve BZ2. ‘den daha yüksek sıkıştırma oranlarını destekler. Bu dosya formatı hakkında daha fazla bilgi edininBurada .
static readonly Lzma .lzma uzantılı bir dosya, LZMA (Lempel-Ziv-Markov zincir Algoritması) sıkıştırma yöntemi kullanılarak oluşturulan sıkıştırılmış bir arşiv dosyasıdır. Bunlar çoğunlukla Unix işletim sisteminde bulunur/kullanılır ve dosya boyutunu en aza indirmek için ZIP gibi diğer sıkıştırma algoritmalarına benzer. Bu dosya biçimi hakkında daha fazla bilgi edininBurada .
static readonly Rar .rar uzantılı dosyalar, bilgilerin sıkıştırılmış veya normal biçimde saklanması için oluşturulmuş arşiv dosyalarıdır. Roshal ARchive dosya formatı anlamına gelen RAR. Bu dosya formatı hakkında daha fazla bilgi edininBurada .
static readonly SevenZ 7z, dosya ve klasörleri yüksek sıkıştırma oranıyla sıkıştırmak için kullanılan bir arşivleme biçimidir. Herhangi bir sıkıştırma ve şifreleme algoritmasının kullanılmasını mümkün kılan Açık Kaynak mimarisine dayalıdır. Bu dosya formatı hakkında daha fazla bilgi edininBurada .
static readonly Tar .tar uzantılı dosyalar, bir veya daha fazla dosya toplamak için Unix tabanlı yardımcı programla oluşturulan arşivlerdir. Birden çok dosya, arşive dosya ve klasör ekleme desteğiyle sıkıştırılmamış bir biçimde saklanır. Bu dosya biçimi hakkında daha fazla bilgi edininBurada .
static readonly Xz XZ, LZMA2 sıkıştırma algoritmasını kullanan sıkıştırılmış bir dosya biçimidir. Popüler gzip ve bzip2 biçimlerinin yerine geçecek şekilde tasarlanmıştır ve bu eski standartlara göre çeşitli avantajlar sunar. Bu dosya biçimi hakkında daha fazla bilgi edininBurada .
static readonly Z AZ dosyası, UNIX Sıkıştırılmış veri dosyalarına ait bir dosya kategorisidir. Sıkıştırılmış Unix dosyaları, Z dosyasının en popüler ve yaygın olarak kullanılan uzantı türüdür. Bu dosya biçimi hakkında daha fazla bilgi edininBurada .
static readonly Zip .zip uzantılı bir dosya, bir veya daha fazla dosya veya dizini tutabilen bir arşivdir. ZIP dosya boyutunu azaltmak için arşive dahil edilen dosyalara sıkıştırma uygulanabilir. Bu dosya formatı hakkında daha fazla bilgi edininBurada .

Ayrıca bakınız