CadFileType

CadFileType class

3B grafik dosya biçimleri için kullanılan ve 2B veya 3B tasarımlar içerebilen CAD belgelerini (Bilgisayar Destekli Tasarım) tanımlar. Aşağıdaki türleri içerir: Cf2Dgn , Dwf , DwfxDwg , Dwt , Dxf , Ifc , Igs , Plt , Stl . CAD biçimleri hakkında daha fazla bilgi edininBurada .

public sealed class CadFileType : FileType

yapıcılar

İsim Tanım
CadFileType() Serileştirme oluşturucu

Özellikleri

İsim Tanım
Description { get; } Dosya türü açıklaması
Extension { get; } Dosya uzantısı
Family { get; } family dosyası
FileFormat { get; } Dosya biçimi

yöntemler

İsim Tanım
CompareTo(object) Geçerli nesneyi diğeriyle karşılaştırır.
override Equals(Enumeration) İki nesne örneğinin eşit olup olmadığını belirler.
override Equals(object) İki nesne örneğinin eşit olup olmadığını belirler.
override GetHashCode() Varsayılan hash işlevi olarak işlev görür.
override ToString() Dizi gösterimi

Alanlar

İsim Tanım
static readonly Cf2 Ortak Dosya Formatı Dosyası. 3B paket tasarımları veya diğer model verilerini içeren CAD dosyası; kalıp kesme cihazı gibi bir CAD/CAM makinesi tarafından işlenebilir ve kesilebilir.
static readonly Dgn DGN, Design dosyaları, MicroStation ve Intergraph Interactive Graphics Design System gibi CAD uygulamaları tarafından oluşturulan ve desteklenen çizimlerdir. Bu dosya biçimi hakkında daha fazla bilgi edininBurada .
static readonly Dwf Tasarım Web Formatı (DWF), tasarım dosyalarını görüntülemek, incelemek veya yazdırmak için sıkıştırılmış formatta 2B/3B çizimi temsil eder. Tasarım verilerinin bir parçası olarak grafik ve metin içerir ve sıkıştırılmış biçimi nedeniyle dosyanın boyutunu azaltır. Bu dosya biçimi hakkında daha fazla bilgi edininBurada .
static readonly Dwfx DWFX dosyası, Autodesk CAD yazılımı ile oluşturulan bir 2B veya 3B çizimdir. . DWF dosyası, ancak Microsoft’un XML Kağıt Spesifikasyonu (XPS) kullanılarak formatlanmıştır.
static readonly Dwg DWG uzantılı dosyalar, 2B ve 3B tasarım verilerini içermek için kullanılan tescilli ikili dosyaları temsil eder. ASCII dosyaları olan DXF gibi, DWG de CAD (Bilgisayar Destekli Tasarım) çizimleri için ikili dosya formatını temsil eder. Bu dosya biçimi hakkında daha fazla bilgi edininBurada .
static readonly Dwt DWT dosyası, DWG dosyaları olarak kaydedilebilen çizimler oluşturmak için başlangıç olarak kullanılan bir AutoCAD çizim şablon dosyasıdır. Bu dosya formatı hakkında daha fazla bilgi edininBurada .
static readonly Dxf DXF, Çizim Değişim Formatı veya Çizim Değişim Formatı, AutoCAD çizim dosyasının etiketli bir veri temsilidir. Bu dosya formatı hakkında daha fazla bilgi edininBurada .
static readonly Ifc IFC uzantılı dosyalar, yapı nesnelerini ve bunların özelliklerini içe ve dışa aktarmak için uluslararası standartları belirleyen Industry Foundation Classes (IFC) dosya biçimini ifade eder. Bu dosya biçimi, farklı yazılım uygulamaları arasında birlikte çalışabilirlik sağlar. Bu dosya biçimi hakkında daha fazla bilgi edininBurada .
static readonly Igs Igs belge formatı
static readonly Plt PLT dosya biçimi, Autodesk, Inc. tarafından sunulan vektör tabanlı bir çizici dosyasıdır ve belirli bir CAD dosyası için bilgi içerir. Çizim ayrıntıları, üretimde doğruluk ve kesinlik gerektirir ve tüm görüntüler noktalar yerine çizgiler kullanılarak yazdırıldığından PLT dosyasının kullanılması bunu garanti eder. Bu dosya biçimi hakkında daha fazla bilgi edininBurada .
static readonly Stl STL, stereolitrografinin kısaltması, 3 boyutlu yüzey geometrisini temsil eden değiştirilebilir bir dosya formatıdır. Dosya formatı, hızlı prototipleme, 3D baskı ve bilgisayar destekli imalat gibi çeşitli alanlarda kullanım alanı bulur. Bu dosya formatı hakkında daha fazla bilgi edininBurada .

Ayrıca bakınız